Cristiano Ronaldo

Premier league,Cristiano Ronaldo,Joga Bonito, videa a spoustu dalšího jen ta této stránce

Otázky

Myslíš, že se C. Ronaldovi v Realu bude dařit?

Nemá šanci! (867)
 

Proč by ne! (1097)
 

Kolik je ti let?

36 let a více (895)
 

26-35let (942)
 

16-25let (1102)
 

12-15let (1315)
 

Návštěvní kniha

Kalendář

Kdo ho našel

sport_fotbal_manchester_united_ferguson_trener
[Ronalda koučuje Ferguson]

Silně uchvátil anglický fotbal osmnáctiletý kluk z Lisabonu Cristiano Ronaldo, který oblékal dres místního Sportingu. Angličané hned vymysleli novou dynastii "Ronnies", do které zahrnuli nejen nejlepšího fotbalistu světa Brazilce Ronalda, ale také Ronaldinha a teď i Cristiana Ronalda.

Na ostrovech přemýšlejí o tom, kdo a jak na tohoto hráče vůbec přišel. Je to výsledek práce skautů United nebo dar portugalského trenéra Carlose Quieroze, který dlouho pracoval ve Sportingu, vedl portugalské mládežnické týmy a zná tedy dokonale mladý fotbal této země. Dar za to, že jej sir Alex navzdory platné smlouvě uvolnil pro trenérskou práci v Realu Madrid?

Ronaldo, který si už v srpnu mohl zahrát i za dospělou reprezentaci své země, debutoval v Premier League hned v prvním kole proti Boltonu. Stačilo mu 29 minut na to, aby okouzlil nejen 67000 fanoušků v ochozen v Old Trafford. Přišel na hrací plochu ve druhé půli za stavu 1:0 na poslední půl hodinu, přihrál na gól a obrana Boltonu na něj navíc vyrobila penaltu.

Hraje zprava to, co Ryan Giggs zleva. "Viděli jsme ho při tréninku v Lisabonu, když jsme tam teď v létě hráli. Uchvátil nás všechny," říkal GIGGS, který byl v Ronaldově věku obdobným talentem. "Má všechno, hraje oběma nohama, je rychlý, dokonale ovládá míč, perfektně čte hru," dodával Giggs. Přichod Cristiana Ronalda alespoň trochu zmenšil v Old Trafford smutek ze skutečnosti, že se Brazilec Ronaldinho při jednání o přestupu nakonec rozhodl pro Barcelonu.

Některé anglické listy píší i o příchodu dalšího výborného mladíka do anglické kopané. Jde o bývalého hráče Baníku Ostrava Papadopuluse. Ten ale takové štěstí jako Cristiano Ronaldo nemá. V době, když Portugalec brázdí prvoligové anglické trávníky, Papadopulos na svůj debut teprve čeká. Léčí se.

sport_fotbal_manchester_united_cristiano_ronaldo

Ostrava za něj údajně dostala sto miliónů korun, Cristiano Ronaldo stál Manchester United 12,4 miliónu liber. Zatím si jej sir Alex nemůže vynachválit. A dobře si pohlídá jeho fotbalový vývoj. Už i proto, že Cristiano Ronaldo dostal od svého nového šéfa dres s číslem sedm, který dosud nosil David Beckham, idol fanoušků z Old Trafford, a navíc je mu dobře známo, jak může i vynikající talent skončit v propadlišti fotbalových dějin.

"Media jsou samostatnou institucí," říkal sir Alex, "ty ovlivnit nemůžeme. Budou si vždy psát, co budou chtít. Ale my musíme dohlédnout na osobní život tohoto mladíka, nesmí se dostat na scestí. Stejně jako jsme to učinili před třinácti roky u Giggse." Nakonec se na tuto situaci může nováček z Lisabonu zeptat přímo waleského reprezentanta. Cristiano Ronaldo je pohledný kluk, který na hrací ploše přitahuje pozornost fanoušků i něčím jiným než jen svým mimořádným uměním. Hraje totiž ve stříbrných kopačkách.

Největším problémem pro sira Alexe je dorozumění se s portugalskou posilou. Vhodný tlumočník Portugalec Carlos.Quieroz odešel, ale sir Alex má v záloze dalšího muže hovořícího portugalsky - Brazilce Francisca Filha. Ten teď jezdí všude s "áčkem" United a překládá lisabonskému nováčkovi trenérovy pokyny. Cristiano Ronaldo přicestoval do Old Trafford i se svou přítelkyní Jordanou. Ta je sestrou výborného střelce Maria Jardela, který teď nově obléká dres Boltonu Wanderers. Při Ronaldově debutu proti Boltonu ale proti sobě nehráli, vinu měl Jardel, nebyl k zápasu připraven.

Co teď čeká "zázračnou" posilu United? V tomto směru je informací málo. Přestup byl zcela utajen, dokonce nikdo kromě lidí z Manchesteru, kteří mlčí, není schopen říci, zda příchod Cristiana Ronalda stihl datum sedmého srpna, což byla uzávěrka pro starty v Lize mistrů. V soupiskách United nefiguruje v žádném listě, dokonce ani zářijový měsíčník World Soccer není o vycházející hvězdě informován.

www.AIRSTOP.cz

Papadopulos má smůlu
Kdo ho našel?

 
Děkujeme, že jste navštívily tyto stránky.